Szyby przeciwsłoneczne


Szyby przeciwsłoneczne mają za zadanie przeciwdziałać nagrzewaniu się pomieszczeń, część z nich dodatkowo jest zabarwiona lub/i posiada powłokę refleksyjną (naniesioną na powierzchnię odpowiednią warstwę redukującą przedostawanie się do wewnątrz dużej części energii słonecznej).

Ponieważ paleta dostępnych na rynku szkieł przeciwsłonecznych jest bardzo bogata, możemy je, dla łatwiejszego scharakteryzowania, podzielić na trzy podstawowe rodzaje:


W zależności od potrzeb inwestora i usytuowania budynku względem stron świata, dobiera się odpowiedni rodzaj szkła tak, aby zapewnić optymalne warunki osobom przebywającym w pomieszczeniach oraz osiągnąć zamierzony efekt estetyczny, istotny zwłaszcza w przypadku przeszkleń fasadowych. Większość z nich można hartować lub łączyć z laminatami, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

Szyby przeciwsłoneczne przynoszą wymierne korzyści zarówno ich użytkownikom jak i efektywnie chronią nasze środowisko, pozwalając zmniejszać wydatki na ogrzewanie w zimie oraz na chłodzenie pomieszczeń latem.

SPEC-GLAS Sp. z o.o. - producent szyb zespolonych
Szczecin ul. Kmiecika 10 tel. 91 464 91 30
Projektowanie stron projektowanie stron