Szyby ciepłochronne


Stosowanie szyb ciepłochronnych jest następstwem nieustającego postępu technicznego w przemyśle szklarskim, dążeniem producentów stolarki w dorównaniu parametrom energetycznym innych materiałów budowlanych oraz prostą konsekwencją przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Najnowsze produkty oferowane przez huty szkła pozwalają na zminimalizowanie ucieczki ciepła z pomieszczeń przy zachowaniu doskonałej przejrzystości i przepuszczalności światła.

Zespolenie ciepłochronne składa się z dwóch szyb, z których jedna szyba posiada niewidoczną warstwę kombinacji metali szlachetnych. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając ucieczce ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. W przestrzeni między szybami może znajdować się gaz szlachetny, dodatkowo redukujący współczynnik przenikania ciepła Ug. Nasz główny produkt to szyby zespolone o budowie:

 

Nowa generacja powłok daje nam do dyspozycji nowe szkło oferujące maksymalną ochronę cieplną bez konieczności stosowania kosztownych mieszanek gazowych, efektywnie dopasowane do wymogów nowych przepisów ochrony cieplnej. Podwójna powłoka ciepłochronna pozwala nam przy zachowaniu budowy podstawowego pakietu szybowego uzyskać niski współczynnik przenikalności cieplnej:

 

W obiektach, w których szczególnie ważne jest osiągnięcie jak najniższego współczynnika przenikalności cieplnej, zwłaszcza w domach pasywnych, znajdują zastosowania szyby dwukomorowe, w których użyte są dwie szyby z powłoką ciepłochronną.

 

Przed decyzją o zastosowaniu szyby dwukomorowej należy upewnić się, że profil okienny, na który się decydujemy, jest dostosowany do szerokości wybranego zespolenia.
Dzięki zastosowaniu w budynku szkła ciepłochronnego zyskujemy:

SPEC-GLAS Sp. z o.o. - producent szyb zespolonych
Szczecin ul. Kmiecika 10 tel. 91 464 91 30
Projektowanie stron projektowanie stron