Szprosy


Szprosy są chętnie stosowanym elementem poprawiającym estetykę budynków. Nadają im wyjątkowy charakter, pozwalają zachować podziały w oknach odnawianych, także zabytkowych, obiektów. Dzięki nim można w prosty sposób zmienić wygląd okien i wyróżnić w masie nawet najbardziej ujednoliconych budynków.

Szprosy frezowane są elementem dekoracyjnym zbudowanym z lekkich profili aluminiowych, produkowanych w szerokiej gamie kolorystycznej. Można je formować w łuki, koła a także łączyć na różnorodne sposoby. Dodatkowym ułatwieniem jest umieszczenie ich pomiędzy szybami, przez co nie wymagają żadnych prac wiążących się z czyszczeniem lub konserwacją.

Dostępne są także szprosy międzyszybowe wiedeńskie, nazywane też ślepymi, przez co uzyskuje się podziały w powierzchni szyby, na które później z obu stron zespolenia montowane są odpowiednie dla producenta stolarki profile. Dzięki nim szyba wygląda jakby składała się z większej ilości mniejszych szybek.

Wszystkie szprosy są wykonywane zgodnie z indywidualnym życzeniem klienta, z zachowaniem podanych podziałów. Minimalny odstęp pomiędzy szybami pozwalający na zastosowanie szprosów wynosi 12 mm. Mniejszy odstęp grozi uszkodzeniem powłoki znajdującej się na szybach a nawet jej pęknięciem. Przy szczególnie długich elementach naturalne drgania aluminiowej tyczki, jaką jest szpros, wywoływane np. otwieraniem i zamykaniem skrzydła, mogą powodować efekt tzw. ”dzwonienia szprosów”.

SPEC-GLAS Sp. z o.o. - producent szyb zespolonych
Szczecin ul. Kmiecika 10 tel. 91 464 91 30
Projektowanie stron projektowanie stron